Новини:  

10 августа, 2010 13:48

Фірташ придбає хімічні активи Ярославського та Янковського?

Про це пише видання "Экономические известия". 

Видання відмічає, що якщо чутки про придбання Фірташом названих хімактивів підтвердяться - він буде контролювати близько 40% експорту аміаку, приблизно 70% ринку селітри і більше 50% відвантажень карбаміду за кордон.

Схоже, на ринку азотної хімії почався переділ, про який говорили давно. 

Правда, для учасників ринку стало сюрпризом, що скуповувати залежну від газу хімію буде саме Дмитро Фірташ, співвласник скандально відомої компанії RosUkrEnergo.

Джерело видання, що побажало залишитися неназваним, повідомив, що в АМКУ знаходяться документи, що потребують згоди комітету на придбання черкаського "Азоту". 

Також співрозмовник сказав, що Фірташ причетний до операції з продажу горлівського концерну "Стірол".

"Підприємство купує Дмитро Фірташ для того, щоб згодом продати його російському "Сибур-Холдингу", - сказав співрозмовник.

За його ж словами, бізнесмен також розглядає можливість участі в продаж 40% акцій ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот".

Це державна частка підприємства, яку Фонд держмайна має намір продати 2010 року. 

У компанії Фірташа, яка управляє хімактивами, - Ostchem Ukraine, інформацію про участь Фірташа в процесі поглинання хімічної власності не підтвердили і не спростували.

Власники названих підприємств спростовують факт угод. "Це неправда, я не продаю черкаський "Азот" Фірташу", - повідомив власник черкаського виробника добрив Олександр Ярославський.

Він же підтвердив факт наявності цього активу в його власності. Нагадаємо, що продавати це підприємство підприємець збирався в 2007 році.

З початком кризи він розповідав про прибутковість активу і заперечував наміри про продаж.

Очевидно, після того, як відпускна вартість газу для хімпідприємств виросла в третьому кварталі до 1992 гривень за 1 тис. кубометрів газу, бізнесмен знову почав думати про реалізацію акцій "Азоту".

Так уперто спростовує факт продажу і співвласник концерну "Стірол" Микола Янковський.

"Я нікому нічого не продаю", - раніше заявляв він. Втім, на самому підприємстві вже очікують приходу нового власника.
Читайте там же:
Коментарі (0)
Для коментування новини необхідно залогінитися в систему.